Ochrona pszczół poprzez edukację w ramach akcji #yabooshkosieje!

Jak chronić pszczoły? W ramach akcji #yabooshkosieje edukujemy i uczestniczmy w wydarzeniach na rzecz tych małych zapylaczy. Zapoznaj się z relacją z wydarzenia, jakie miało miejsce 8. sierpnia w Apilandii i dołącz do naszej akcji!

#yabooshkosieje to akcja, w ramach której każdy z naszych Klientów w okresie wiosenno-letnim otrzymuje nasiona roślin miododajnych. Im więcej kwiatów, tym więcej zdrowych zapylaczy. Przede wszystkim namawiamy do siania i sami siejemy! Ale to nie wszystko…

Co roku 8. sierpnia obchodzimy wspaniałe wydarzenie, czyli Wielki Dzień Pszczół. Ochrona pszczół to dbanie o świadomość konsumencką oraz o naturalne środowisko. Aby dbać o tych małych zapylaczy wystarczy wybierać ekologiczne produkty, które produkowane są w naturalny sposób i bez użycia sztucznych nawozów. Zaliczają się do nich nie tylko warzywa i owoce, ale również naturalne kosmetyki, których składniki pozyskiwane są z ekologicznych źródeł. Kolejnym prostym sposobem wspierającym pszczoły jest tworzenie łąk i sianie miododajnych roślin – do wykonania również na balkonie lub parapecie!

Siejemy i namawiamy do siania roślin miododajnych – dołącz do #yabooshkosieje

Wielki Dzień Pszczół – w ramach tego wydarzenia miałyśmy wielką przyjemność prowadzić warsztaty dla dzieci. Podczas warsztatów każdy z uczestników mógł zapoznać się z naturalnymi produktami, które powstały właśnie dzięki pszczołom! W trakcie wydarzenia dzieci przygotowywały naturalną sól do kąpieli z dodatkiem kwiatów miododajnych, czyli hibiskusa, nagietka, szałwii oraz róży.

Dzień rozpoczął się intensywnie. Wybrałyśmy się z Gosią (córka Magdy, współwłaścicielki drogerii yabooshko) w godzinną trasę z Bielska-Białej do Kleczy do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia. Na miejscu powitały nas intensywne przygotowania do przyjęcia gości. Wszyscy uwijali się jak pszczółki! Po zajęciu stanowiska, które przygotowały dla nas niezwykle miłe i serdeczne Panie z Muzeum Apilandia, przygotowałyśmy z Gosią składniki do wykonania naturalnej sole do kąpieli. Jako bazę używaliśmy soli himalajskiej i soli kamiennej Kłodawskiej. Dodatkami były płatki hibiskusa, nagietka, róży oraz szałwii. To rośliny miododajne, które zapylają pszczoły.

Pierwszymi osobami, które robiły z nami sól, były cudowna Alusia z Babcią. Gosia oczywiście od razu zaprzyjaźniła się z Alą i wspólnie wybrały się na wycieczkę po Centrum Pszczelarstwa. Alicja przygotowała sól do kąpieli dla siebie i dla Mamy. Razem z Gosią byłyśmy bardzo zadowolone, że wykonanie naturalnej soli do kąpieli cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem! Poznałyśmy grono ogromnie życzliwych dziewczyn, chłopaków i ich rodziców, babć i dziadków! Stolik, przy którym spędzałyśmy ten czas z Wami, był bez przerwy pełny i radosny! Z całego serca dziękujemy, że byliście tam z nami. Apilandii dziękujemy za ciepłe przyjęcie, a Wam drodzy goście, za serdeczność, żarty, dziecięce uśmiechy i serce, które okazaliście nam i małym bzzyczącym przyjaciołom!

To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie wydarzenie, w którym drogeria yabooshko miała okazję uczestniczyć. Wspieramy pszczoły całym sercem!