Gąbka Konjac – czy to żyje?! Naturalna pielęgnacja twarzy gąbką Konjac

Gąbka Konjac to naturalny i skuteczny sposób pielęgnacji twarzy i skóry całego ciała. Czy to żyje? To było pierwsze pytanie, z jakim spotkałam się, opowiadając właśnie o tym produkcie 😀 Chcesz dowiedzieć się, czy to naprawdę żyje oraz jakie ma właściwości? Czytaj dalej!

Czym jest gąbka Konjac? To produkt wyprodukowany ze zmielonego korzenia rośliny o nazwie Konjac. Korzeń mielony jest na mąkę, a następnie mieszany z wodą. Powstałe „ciasto” wypieka się, aż uzyska się gąbkę.

Teraz już wiesz, że nie, to nie żyje. Ale tak, to kiedyś żyło i było częścią zielonej rośliny.

Gąbka Konjac – właściwości i efekty systematycznego używania

Gąbka Konjac powstaje z rośliny, jest więc w 100% wegańskim produktem. Jej dodatki, których możesz przeczytać poniżej, również wegańskie.

Jak używać gąbki Konjac? Przede wszystkim sucha gąbka jest twarda i nieprzyjemna w dotyku… Przed jej użyciem konieczne jest zamoczenie jej w miseczce z wodą. Po 3-5 minutach zauważysz, że gąbka jest miękka i niezwykle delikatna. Odsącz ją delikatnie i zacznij masaż twarzy. Na gąbkę Konjac możesz nałożyć naturalny żel lub piankę do mycia twarzy, ale nie jest to niezbędne. Duet woda+gąbka doskonale dają sobie radę z myciem twarzy.

Po umyciu twarzy opłucz gąbkę i delikatnie ją wyciśnij, a następnie powieś w wentylowanym miejscu (gąbki posiadają bardzo praktyczny sznureczek).

Jak szybko zauważysz efekty pielęgnacji gąbką Konjac?

Możliwe, że nie uwierzysz, ale efekty pielęgnacji gąbką Konjac można zaobserwować już po pierwszym użyciu! Już po pierwszym umyciu twarzy gąbką zwrócisz uwagę przede wszystkim na to, jak doskonale domywa pozostałości makijażu.

Oczywiście w przypadku borykania się z problemami skórnymi, na efekty trzeba poczekać. Jakie problemy możesz łagodzić lub nawet leczyć za pomocą gąbki Konjac?

  • suchą skórę potraktuj gąbką z dodatkiem aloesu, który doskonale nawilża i odżywia,
  • cera problematyczna z trądzikiem przegra w rozgrywce z gąbką z dodatkiem francuskiej glinki różowej, która to usuwa ze skóry toksyny oraz hamuje rozwój i rozmnażanie się bakterii,
  • po oparzeniu słonecznym koniecznie pielęgnuj cerę gąbką z dodatkiem likopenu, który spowalnia proces starzenia się skóry i łagodzi objawy oparzeń słonecznych lub z dodatkiem lawendy, która koi i przyspiesza regenerację komórkową,
  • cera dojrzała, to nie cera problematyczna 😉 ale podziękuje Ci za gąbkę z dodatkiem kolagenu lub lawendy, która koi i przyspiesza regenerację komórkową,
  • na skórę przetłuszczoną zastosuj gąbkę z dodatkiem mięty pieprzowej, która działa przeciwzapalnie i koi skórę,
  • cerę przebarwioną możesz potraktować gąbką z dodatkiem lessu lub cytryny, które rozjaśniają cerę i redukują przebarwienia,
  • pozostałe problemy z cerą pomoże rozwiązać gąbka z dodatkiem borówki amerykańskiej, która rozjaśnia cerę, ma właściwości naprawcze i antyoksydacyjne.

Co Cię zaskoczy przy użyciu gąbki Konjac?

Po pierwsze efekty, które pojawiają się niezwykle szybko.

Po drugie delikatność i skuteczność gąbki Konjac.

Po trzecie to, jaka jest mięciutka po namoczeniu!

Po czwarte pomimo delikatnego tarcia skóra nie jest podrażniona, jak może się to zdarzyć po innych peelingujących kosmetykach.

Po piąte zaskoczy Cię również to, że gąbka Konjac jest niezwykle poręczna!

Gąbka Konjac to obecnie najlepszy sposób na naturalną pielęgnację twarzy i całego ciała.

Podsumowując, gąbki Konjac wykonane są w 100% z naturalnych i wegańskich składników. W dodatku nie są testowane na zwierzętach. Historia ich używania sięga ponad 1500 lat wstecz, gdzie gąbki były używane w Japonii oraz Korei.

Ten naturalny produkt do pielęgnacji skóry nadaje się nawet do kąpieli noworodków, ponieważ jest aż tak delikatny, a jednocześnie skuteczny.

Dlaczego możesz zaufać gąbce Konjac? Cała ekipa drogerii yabooshko już ich używa!

P.S. A tak wygląda roślina Konjac: